IBC projekt 4. partnertalálkozó

ápr 14, 2025 | Hírek, IBC

Az IBC projekt 4. partnertalálkozója április 2-3 között, Temes Megye Tanácsa által került megrendezésre, Temesváron.

Az első nap a projektben eltelt első év értékelésével kezdődött, melyet a Közös Titkárság képviselőjével együtt tartottak meg a partnerek.

Ezt követően a projekt mind a három konkrét célkitűzéséről szó esett nagyvonalakban, mely után természetesen részletesen is kifejtésre kerültek az egyes célkitűzésekhez kapcsolódó tevékenységek is.

Az ARCTUR csapata digitalizációs workshop-ot tartott az 1.1 tevékenységhez kapcsolódóan, melynek keretében lehetősége volt a partnereknek, hogy digitálissá tegyék a történeteikhez kapcsolódó tárgyakat.

A digitalizáció után az 1.1, 1.2, 1.3 és 1.4 tevékenység 3- 4. időszakának következő feladatai, valamint a kísérleti tesztelés folyamatának megbeszélése következett.

A nap további részében pedig szó esett a Transznacionális marketing stratégiáról, az Átadhatósági tervről, nemzetközi vásárokon való részvételről, valamint a „Társadalmi integrációs” utazási kihívásról is.

A megbeszélést követően a csapat egyik része egy kis gyalogtúrára ment.

A csapat másik részével pedig egy rendkívül jól felkészült idegenvezető kíséretében bicikli túrát tettünk, mely során a forradalom kitörésének napján történt eseményekről és az azt követő napok történéseiről hallhattunk nagyon érdekes információkat. A bicikliket hátrahagyva folyattunk a városnézést az idegenvezető kíséretében, mely során további érdekes és gyönyörű helyszínt láthattunk Temesváron. A városnézést követően pedig egy nagyon finom vacsorával láttak minket vendégül a szervezők.

A második napot Forradalom Múzeumában való látogatással kezdtük. Ezt követően visszatértünk a megbeszélések helyszínére, ahol a 2.1-es tevékenységhez kapcsolódó pilot tesztelésekről esett szó, melyhez kapcsolódóan az ISKRIVA pilot helyszínenkénti csoportokra osztotta a partnereket, hogy együtt vitassák meg a teszteléshez kapcsolódó részleteket.

Szó esett még a 2.2. tevékenység (Az önkéntes programok) elkövetkező feladatairól, valamint a 2.3. tevékenység (TICPM – Transnational Inclusive Cycle Product Model) kidolgozásához kapcsolódó feladatokról.

A második napon is sok érdekes látnivaló várt ránk. A megbeszélések után egy szenzációs ebédet kaptunk, majd Jimbolia városba utaztunk. Itt ismét egy vezetett túrán vehettünk részt, melynek keretében jártunk a vasútállomáson, ahol egyrészt láthattunk egy 1938-ban készült vasúti járművet, valamint meghallgathattuk a történetet arról, ahogy deportálták a helyi lakosság egy részét. Ezt követően voltunk egy Sajtómúzeumba, ahol több évtized újságaiba pillanthattunk bele. A nap végén pedig a kiskomlosi „Hambarul cu carte” (egy átalakított pajtában a helyi gyerekeknek szóló olvasókör kezdeményezés) képviselőjével beszélgettünk, aki tematikus kerékpáros útvonalak kialakítását tervezi a térségben és ehhez kapcsolódóan osztottuk meg egymással tapasztalatainkat.

Csodálatos és rendkívül tartalmas pár napot tölthettünk Temesváron!

Hálásan köszönjük a szervezőknek, nemsokára folytatjuk! 😊